Храна која не е она што изгледа на прв поглед

Замислете да почнете да лупите краставица, но под лушпата да ви се појави банана? Или пак да загризете од модриот патлиџан и да ви се растече живо јајце низ устата?
Датум: 11 мар 2014
, Автор:

Нивото на хормони го одредува вашиот идеален партнер

Меѓусебната привлечност е тесно поврзана со односот на одредени хормони во телото кои одредуваат за каков тип личност станува збор.
Датум: 11 мар 2014
, Автор:

Значењето на малите нешта во текот на работниот ден

Колку и да не ги забележуваме или се противиме на нив, сепак малите работи го прават нашиот ден. Големите се само шлаг на тортата, но за да дојдете до големата работа, малите работи се тие што ве одржуваат во форма и со концентрација.
Датум: 11 мар 2014
, Автор:

Прекрасни фустанчиња за пролетта што доаѓа

Дами, време е да се подготвите за пролетта и да го збогатите плакарот со по некое ново фустанче. Доколку немате идеја, еве неколку предлози што можеби би ви помогнале.

Првиот бакнеж на луѓе кои никогаш претходно се немаат видено

Во еден забавен експеримент биле повикани 20 луѓе кои биле поделени во парови и требало да се бакнат. Тие никогаш порано се немаат сретнато...
Датум: 11 мар 2014
, Автор:

25 причини зошто е најубаво да се биде заљубен

Тој/таа знае точно што сакате во кревет. И што е уште поважно, се грижи за да уживате колку што е можно повеќе...

5 реченици на Махатма Ганди кои ќе ве инспирираат

Овие зборови на Махатма Ганди ќе ве инспирираат и мотивираат, а позитивните мисли секогаш одат заедно со шолја добро кафе.
Датум: 11 мар 2014
, Автор:

10 нешта кои не ги прават оние кои го живеат својот сон

Ова се 10 карактеристики на луѓето кои го живеат својот сон, а кои ќе ви дојдат како корисни животни совети.
Датум: 11 мар 2014
, Автор:

Откријте некои карактерни особини според потписот на личноста

Ако сакате подобро да го запознаете вашиот колега или шеф, послужете се со тајните на графологијата.
Датум: 11 мар 2014
, Автор:

Прекрасни живописни фотографии со птици

Дрвјата цутат, птиците пеат, сонцето топло грее... се ближи пролетта! На фотографиите кои ќе ги погледнете во продолжение, фотографката Сју Су совршено ја доловува таа пролетна атмосфера, живописност и убаво расположение.