5 реченици на Махатма Ганди кои ќе ве инспирираат

Колку е прекрасно кога денот ќе го започнете со доза позитивност! Овие зборови на Махатма Ганди ќе ве инспирираат и мотивираат, а позитивните мисли секогаш одат заедно со шолја добро кафе.

1. Мислите нека ви бидат позитивни, бидејќи вашите мисли стануваат зборови.

2. Зборовите нека ви бидат позитивни, бидејќи вашите зборови стануваат ваше однесување.

3. Вашето однесување нека биде позитивно бидејќи однесувањето станува ваша навика.

4. Вашите навики нека бидат позитивни бидејќи навиките стануваат ваши вредности.

5. Вашите вредности нека бидат позитивни бидејќи вредностите стануваат ваша судбина.

5 реченици на Махатма Ганди кои ќе ве инспирираат


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар