Интересни изреки за кафето кои ќе ве насмеат и расположат

Со гаранција сите страсни љубители и обожаватели на кафето ќе се пронајдат во некои од најпопуларните изреки поврзани со кафето на someecards. Уживајте!

Интересни искази за кафето кои ќе ве насмеат и расположат

Ова утро во кафето ставив Ред бул наместо вода.
Сега можам да ги гледам звуците.

Интересни искази за кафето кои ќе ве насмеат и расположат

Кафето ме држи во нормала додека не дојде време да се испијанам.

Интересни искази за кафето кои ќе ве насмеат и расположат

Дајте ми кафе или протагонистот ќе умре!

Интересни искази за кафето кои ќе ве насмеат и расположат

Сè што ќе кажам или направам пред да се напијам кафе, не важи.

Интересни искази за кафето кои ќе ве насмеат и расположат

Ги сакам мажите какво што го сакам кафето… топло, богато, темно, со прекрасен мирис и моќ да ме држи будна цела ноќ.

Интересни искази за кафето кои ќе ве насмеат и расположат

Добро утро! Свежо кафе и отворен Фејсбук. Само погледнете, веќе ги постигнав сите зацртани цели за денеска.

Интересни искази за кафето кои ќе ве насмеат и расположат

Во мојот свет кафето и текилата спаѓаат во видови храна.

Интересни искази за кафето кои ќе ве насмеат и расположат

Ми снема кафе па кренав раце од сè.

Интересни искази за кафето кои ќе ве насмеат и расположат

Морам да станам, му требам на моето кафе.

Интересни искази за кафето кои ќе ве насмеат и расположат

Листа со работи кои мора да ги завршам:
1. Напиј се кафе.
2. Сè останато.

Интересни искази за кафето кои ќе ве насмеат и расположат

Не постојат доволно зрна кафе во Колумбија кои би ме претвориле во ранобудник.

Интересни искази за кафето кои ќе ве насмеат и расположат

Истражувањата покажале дека кафето од Старбакс е повкусно откако ќе се слика и ќе се постира на Инстаграм.

Интересни искази за кафето кои ќе ве насмеат и расположат

Па да, пијам кафе во 3 попладне. Во некои делови од светот е 7 наутро.

Интересни искази за кафето кои ќе ве насмеат и расположат

Кафегазам (именка)
а. возбудата која се чувствува по првата голтка добро, јако кафе.
б. течен оргазам.

Интересни искази за кафето кои ќе ве насмеат и расположат

Корисен си колку безкофеинско кафе.

Интересни искази за кафето кои ќе ве насмеат и расположат

Вистинското време и место за безкофеинско кафе е никогаш и во корпа.

Интересни искази за кафето кои ќе ве насмеат и расположат

Утринското кафе ми даде потполно нереални очекувања за продуктивноста.

Интересни искази за кафето кои ќе ве насмеат и расположат

Господе, дај ми кафе за да ги променам нештата кои можам да ги променам, и вино за да го прифатам сето она што не можам.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар