Првиот бакнеж на луѓе кои никогаш претходно се немаат видено

Првиот бакнеж на луѓе кои никогаш претходно се немаат видено

Во еден забавен експеримент биле повикани 20 луѓе кои биле поделени во парови и требало да се бакнат. Тие никогаш порано се немаат сретнато, се запознаваат на лице место, а сето тоа камерата го снима.

Првиот бакнеж на луѓе кои никогаш претходно се немаат видено

Забележете ја тремата и несигурноста кај секој од паровите… Забележете и што се случува за време на бакнежот и реакциите по него.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар