14 април 2014 | Кафе пауза

12 работи кои ви се случуваат баш кога ќе си легнете да спиете

Се будите наутро слушајќи го алармот и размислувате како треба само да го издржите денот пред вас за повторно да си легнете да спиете. Успевате да му се спротивставите на заморот и конечно паѓа ноќ и вие легнувате да спиете. Но...
Датум: 14 апр 2014
, Автор:

Преслатки портрети на 10-месечно бебе и неговото куче

Запознајте ги Зои и Џаспер, најдобрите пријатели кои уживаат да се фотографираат заедно.
Датум: 14 апр 2014
, Автор:

Тест на личноста: Која врата би ја отвориле?

Која врата најмногу ви се допаѓа? Отворете ја и ќе дознаете некои работи за вашата личност кои можат да ви помогнат подобро да се дефинирате себеси и да го насочите вашиот личен развој во вистинската насока.
Датум: 14 апр 2014
, Автор:

12 работи кои никогаш не смеете да ѝ ги кажете на една жена

Ова се 12 реченици кои не смеете да си дозволите да ѝ ги речете на жена/девојка, освен доколку и не ви е баш мил животот.
Датум: 14 апр 2014
, Автор:

13 трикови за убавина кои може да ги направите со помош на лажица

Едно е сигурно, по читањето на овој текст вашата обична супена лажица ќе ја гледате од сосем поинаква перспектива.
Датум: 14 апр 2014
, Автор:

6 знаци дека вашето куче чувствува некаков вид болка

Кучињата немаат начин на кој би ни кажале дека нешто ги боли. Па, како би требало да знаеме?

Клучот до вашата среќа…

„Никогаш не оставајте го клучот до вашата среќа во нечиј туѓ џеб.“
Датум: 14 апр 2014
, Автор:

Сладок еж кој покажува многу емоции ќе ви го освои срцето

На прв поглед Марутаро е само обичен еж. Но, мислењето ќе го промените откако ќе видите какви сè емоции тој умее да покаже.
Датум: 14 апр 2014
, Автор:

Поранешна црква претворена во ексклузивен ресторан

Ресторанот „The Jane“, се наоѓа во Антверп, Белгија и нуди навистина поинакво гастрономско искуство. Одличната храна не е единствениот аспект што местово го прави неодоливо.