Преслатки портрети на 10-месечно бебе и неговото куче

Запознајте ги Зои и Џаспер, најдобрите пријатели кои уживаат да се фотографираат заедно. Зои е спасувачко куче кое ужива да се дотерува и да облекува разни аксесоари, додека Џаспер е 10-месечно бебе чија мајка ги прави овие фотографии кои ќе ви го омекнат срцето.

Преслатки портрети на 10-месечно бебе и неговото куче

Преслатки портрети на 10-месечно бебе и неговото куче

Мора да признаеме, навистина се многу фотогенични.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар