актерка | Кафе пауза

Една од најубавите жени во светот е совршена и на 84-годишна возраст

Една од најубавите актерки на сите времиња Софија Лорен повторно ќе ја гледаме на филмското платно, иако оваа дама одамна се повлече од светот на шоубизнисот.

Театарскиот свет на Ангела Димитрова: Претставата треба да запраша, да поттикне, да ослободи!

Со Ангела поразговаравме за нејзините ликови, македонската публика, состојбата на театарот, но и за најголемиот театар – животот...

Инспиративни цитати од Сузан Сарандон што ќе ви докажат дека жените се непобедливи

Таа секогаш успеваше да ги помести границите и да предизвика восхит со нејзините улоги, но и со активностите надвор од Холивуд.

12 славни цитати на За За Габор: Тоа што сте љубоморни на убава жена, нема да ве направи поубави

Холивудската актерка со унгарско потекло, била позната по тоа што се омажила дури девет пати, но и по својот шарм и генијалност.

Стилско досие: Лабина Митевска – уметност проткаена со елеганција

Овој пат, покрај нејзината беспрекорна глума, влијанието кое го има и енергијата која ја пренесува на сцена, решивме да го анализираме нејзиниот моден стил. Таа е вистинска уметничка дама која располага со женственост и елеганција.
Датум: 26 окт 2013
, Автор:

Се сеќавате на убавата Миа Колучи од „Млади бунтовници“?

Најверојатно нема ниту еден млад човек во државава кој не ја гледал аргентинската ТВ серија „Rebelde Way“ (Млади бунтовници) во тинејџерските години и сите ја сакавме убавата Миа Колучи...

Легендарни цитати на зрелите жени од шоу-бизнисот

Американската актерка и комичарка, Џоан Риверс, неодамна ја издаде книгата „Ги мразам сите... Почнувајќи од мене“, во која ги исмејува елитата и шоу-бизнисот. Нејзиниот пример го следеа и нејзините колешки...
Датум: 26 јун 2012

Незаборавни цитати од незаменливата Одри Хепберн

Покрај својата слава на големите екрани и во модната индустрија, многу луѓе долго ќе ја паметат и по нејзините незаборавни цитати.

Погледи за паметење

Почнувајќи од ѕвездите на немите филмови, па сè до црвените очи на Натали Портман во филмот „Црниот лебед“, ова се незаборавните актерки кои докажаа дека очите се навистина прозорец на душата.
Датум: 03 јун 2012

Кои се највпечатливите усни во историјата?

Наоми Кембел, Кристи Тарлингтон и Линда Евангелиста го сочинуваат најпознатото трио на супермодели познати по своите впечатливи усни. Еве чии други усни ќе останат запаметени во историјата...
Датум: 11 апр 2012

Кој ги прогонува богатите и славните?

Не им е лесно ниту на познатите. Парите и огромното обезбедување околу нив, понекогаш не се доволни да ги заштитат од опседнатите фанови...
Датум: 26 јан 2012
, Автор:
12