Погледи за паметење

Погледи за паметење

Почнувајќи од ѕвездите на немите филмови, па сè до црвените очи на Натали Портман во филмот „Црниот лебед“, ова се незаборавните актерки кои докажаа дека очите се навистина прозорец на душата.

Поглед за паметење

Клара Боу, американска актерка

Поглед за паметење

Бети Дејвис, американска актерка

Поглед за паметење

Елизабет Тејлор, британска актерка

Поглед за паметење

Феј Данавеј, американска актерка

Поглед за паметење

Миа Фароу, американска актерка, пејачка и модел

Поглед за паметење

Мишел Фајфер, американска актерка

Поглед за паметење

Дерил Хана, американска актерка

Поглед за паметење

Деми Мур, американска актерка, режисер и модел

Поглед за паметење

Хали Бери, американска актерка

Поглед за паметење

Натали Портман, американска актерка

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар