Се сеќавате на убавата Миа Колучи од „Млади бунтовници“?

Се сеќавате на убавата Миа Колучи од „Млади бунтовници“?

Најверојатно нема ниту еден млад човек во државава кој не ја гледал аргентинската ТВ серија „Rebelde Way“ (Млади бунтовници) во тинејџерските години, а богами голем е бројот и на оние кои се заљубуваа до уши во прекрасната Миа Колучи т.е. Луисијана Лопилато.Се сеќавате на убавата Миа Колучи од „Млади бунтовници“?Таа е родена на 18 мај, 1987 година и е бик во хороскоп. Луисијана покрај тоа што е една од најпознатите актерки во својата земја Аргентина, таа е и одлична фотомоделка, а има снимено и голем број музички албуми како пејачка.Се сеќавате на убавата Миа Колучи од „Млади бунтовници“?Нејзината кариера почнала сосем случајно. Кога имала 6 години и шетала со својата мајка, нив им пристапил кастинг директор, кој посакал Луисијана да дојде на аудиција за реклама. Мајка ѝ не била воодушевена од идејата и одбила, меѓутоа кастинг директорот бил упорен и ја побарал Луисијана во нејзиниот дом. Тогаш, татко ѝ кренал телефон и бил многу возбуден за иднината на неговата ќерка. Така, таа ја добила својата прва работа и не поминало многу време додека младата Луисијана, која е ретка комбинација од убавина, сексапил и слатка девојка од соседството, го привлекла вниманието на филмските продуценти.Се сеќавате на убавата Миа Колучи од „Млади бунтовници“?Во 1995 г. станува позната во детската серија „Дечиња“ (Chiquititas) во улогата на Луисијана Маза. Во 2002 ја снима првата, а во 2003 втората сезона од добро познатата младинска серија „Млади бунтовници“ (Rebelde Way). Тие две години ја оформува групата „Erreway“ заедно со своите колеги Камила Бордонаба, Бенхамин Рохас и Фелипе Коломбо. Во 2004 го снимаат филмот „Еревеј 4 патишта“ (Erreway 4 caminos) и истата година Луисијана го напушта бендот. Тие прават кратка пауза и во декември 2006, Камила, Фелипе и Бенхамин повторно ја оформуваат групата, но без Луисијана. Тогаш таа започнува кариера како актерка и во 2005 ја снима серијата „Венчани, со деца“ (Casados con hijos) во улогата на Паола.Се сеќавате на убавата Миа Колучи од „Млади бунтовници“?Нејзин маж е канадскиот пејач Мајкл Бубле, со кој стапи во брак на 31 март, 2011 и оттогаш направија три свадбени прослави, првите две во родната Аргентина на 25-годишната актерка, а третата во Ванкувер, Канада, родниот град на Бубле.Се сеќавате на убавата Миа Колучи од „Млади бунтовници“?Погледнете ја нејзината овогодишна фотосесија на шкотскиот бренд за долна облека „Ultimo“, кадешто таа со своето совршено тело, позирајќи во секси градници и гаќички, покажува зошто жените од латинска Америка се познати по својата убавина. Момци, уживајте!Се сеќавате на убавата Миа Колучи од „Млади бунтовници“?Се сеќавате на убавата Миа Колучи од „Млади бунтовници“?Се сеќавате на убавата Миа Колучи од „Млади бунтовници“?Се сеќавате на убавата Миа Колучи од „Млади бунтовници“?Се сеќавате на убавата Миа Колучи од „Млади бунтовници“?Се сеќавате на убавата Миа Колучи од „Млади бунтовници“?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

 1. lalalala Reply

  голем број музички албуми како пејачка !!!! ova e gresna infotmacija ….taa nema snimano samostoen album ….tie 4 albumi se koga bese vo grupata erreway …..ona sama NEMA album

  • Кафе пауза Reply

   Освен албумите со Erreway каде е фронтменка на бендот, Луисијана потоа снимила уште два албуми, формирајќи група со нејзиниот брат, меѓутоа не доживеале толку голем успех. Албумите се викаат Atracción x 4 ‘En dream beach и Atracción x 4 ‘Todo puede cambiar’

   Информациите ги има и на Викпедија и на официјалнит сајт на Луисијана : http://www.luisanalopilato.com/career.html

Остави коментар