Запознајте ги Бет Дито и групата Gossip

Запознајте ги Бет Дито и групата Gossip

Бет Дито е американска пејачка со секси и сензационален глас. Таа е лидер во инди-рок бендот The Gossip, по кој и стана позната. Светот за првпат вистински ја запозна преку познатата песна „Heavy Cross“, која се наоѓа на албумот „Music for men“ издаден во 2009 година и стана вистински хит.Запознајте ги Бет Дито и групата Gossip

Запознајте ги Бет Дито и групата GossipБендот „Gossip“ е формиран во 1999 година и е составен од тројца членови: Beth Ditto – вокал, Brace Paine – гитарист и Hannah Blilie – тапани.Запознајте ги Бет Дито и групата GossipИмаат издадено четири студиски албуми и неколку синглови. Бет има издадено и неколку нејзини соло проекти како што е последниот „Open heart surgery“ во кој може да се почувствува нејзиниот извонреден глас и сензибилитет и одлична диско музика.
.

Ако сакате да погледнете неколку видео записи од групата, посетете го нивниот официјален веб-сајт.Запознајте ги Бет Дито и групата Gossip


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар