ТВ серија: Растејќи го Дион (Raising Dion)

ТВ серија: Растејќи го Дион (Raising Dion)

Вдовица и самохрана мајка открива дека нејзиниот син има супермоќи и се обидува да открие како да го воспитува безбедно и одговорно


Главни улоги:
Алиша Вејнврајт, Џасија Јанг, Сами Ханеј

Жанр: драма, научна фантастика

Креатори: Керол Барби, Денис Лиу

Премиера: 4 октомври 2019

Број на сезони: 1

Времетраење: 50 минути

Јазик: англиски

Наша оценка: 8/10

Ваша оценка: 1 ѕвезда2 ѕвезди3 ѕвезди4 ѕвезди5 ѕвезди6 ѕвезди7 ѕвезди8 ѕвезди9 ѕвезди10 ѕвезди (1 гласа, просек: 10,00 од 10)
Loading...

 

Растејќи го Дион е кратка ТВ серија, базирана на стрип со истото име од Денис Лиу. Станува збор за приказна за суперхерој кој е многу помлад од оние што сме навикнати да ги гледаме. Дејството започнува со откривањето на моќите на малиот Дион (Џасија Јанг) кој изгледа како да нема никаква контрола над нив. Тој може да мрда објекти со умот, но секогаш кога ќе проба нештата тргнуваат наопаку.

За среќа, мајка му, Никол (Алиша Вејнврајт), е спремна да направи сè што е потребно за да го заштити својот син. Заедно со најдобриот пријател на татко му, Пет (Џејсон Ритер), тие ќе основаат „клуб на суперхерои“ и ќе почнат да го обучуваат малиот Дион според правилата што ги следат суперхероите во стриповите. Тие полека ќе го учат како да ги контролира своите моќи, додека се борат да откријат од каде тие всушност потекнуваат.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар