Како да реагирате кога ќе го сретнете бившиот додека сте со сегашниот партнер?

И двајцата имале минато, но што се случува кога ќе мора да се соочат со него во сегашноста?
Датум: 26 јул 2012
, Автор:

Интересни идеи за летен маникир

Доколку ви требаат идеи за летен маникир, ова се нашите предлози. Неонски бои, полумесечинки, нокти со изглед на сложувалки...
Датум: 24 јул 2012
, Автор:

Како да ги подобрите вашите пишувачки вештини?

Веќе сте ја совладале основата на пишувањето која ве прави добар автор, но сте се запрашале ли дали можете да ги поместите своите граници?

Зошто не можете да откриете дали ве лажат?

Постојат и истражувања кои потврдуваат дека колку и да се трудиме, никогаш не можеме да бидеме сигурни дека сме фатиле некого во лага.

Како да се облекувате за да изгледате послабо?

Гардеробата која ја поседувате треба да ја комбинирате паметно, бидејќи таа може визуелно да ве направи повисоки и послаби. Следете ги следниве совети и секогаш ќе се чувствувате пријатно кога сте некаде излезени.

Пронајдете ја вашата внатрешна инспирација

И покрај тоа што има вистина во изреката „идеите едноставно сами ни доаѓаат“, постојат неколку техники со кои можете брзо и едноставно да ја пронајдете вашата инспирација.

Потполно природни начини за лечење убод од комарец

Иако комарците можат да пренесат и некои смртоносни болести, сепак за повеќето луѓе тие се досадни инсекти чиј убод може да донесе само чешање...

Како најдобро да го искористите слободното време во лето?

Доколку ова лето сте решиле да не работите, времето мора да го искористите правилно за да не ви пројде залудно. Постојат многу начини за тоа како најефикасно да го искористите времето кога сте слободни...
Датум: 21 јул 2012
, Автор:

Парчиња облека со две лица

Ви здодеа да носите полна торба облека со вас секогаш кога одите некаде на преспивање? Овие модели можеби се решението.

Торта со Бејлис

Прекрасен десерт со богат и незаборавен вкус...

Незаборавен викенд со пријателките

Летото е време за опуштање и уживање. Земете го телефонот, јавете им се на најблските пријателки и договорете заеднички викенд. Не мора да го напуштате градот. Соберете се во нечиј стан или куќа и забавувајте се.
Датум: 19 јул 2012
, Автор:

Модна инспирација од „Малата сирена“ Ариел

И покрај тоа што можеби на прв поглед ќе ви изгледа малку необично, сепак можно е да направите модна комбинација според анимиран филм од Дизни и притоа облеката да биде соодветна на вашите години.