5 трикови за паметење на вашите соништа

Соништата се начин на релаксирање и оставање на нашите умови да „заталкаат“ во некои далечни, недостижни светови, каде можеме во нефизичка смисла да разговараме со живи и неживи луѓе...

Оттргнете го чувството на вина од себеси

Најдобар начин да го намалите стресот е да ја тргнете вината од себе најбрзо што можете. Прилагодувајќи го вашиот однос кон работите, ќе мора да направите позитивни промени.

Флертувачки коктели за св. Валентин

Денеска, според католичкиот календар, е Св. Валентин, а според православниот Св. Трифун. Доколку сакате да ги искомбинирате овие два празника, еве неколку одлични коктели кои ќе ви помогнат да го направите тоа.

Во сенките на совршенството

Љубовта е само обичен танц, ако во него не се внесе страст. Излиени и исцртани чувства на вашето тело. Покажете му на својот најближен каква слика правите секојдневно. Наздравете за тоа!
Датум: 13 фев 2011
, Автор:

Атоле

Атоле е традиционален мексикански пијалак кој локалното население во Мексико го пие преку целиот ден, иако најчесто се служи за време на појадокот. Одлична замена е за тешките и преблаги пудинзи од ќесичка.

5 чекори за совршени „зачадени очи“

„Зачадени очи“ (Smey eyes) е техника на шминкање на очните капаци која девојките не ги остава рамнодушни, но ни момците. Погледнете како да ја совладате во пет едноставни чекори.

Направете план на вашиот живот

За да се чувствувате исполнето и за да можете да ги реализирате вашите замисли во денешнава ера, потребен ви е добар план напишан на хартија.

Митови поврзани со диетите

На интернет може да најдете многу совети, трикови и диети кои можат да ви помогнат да ја намалите телесната тежина за кратко време и со малку напор. Но за жал, многу од тие „гаранции“ за брзо губење на килограмите се митови.

10 совети и трикови за тренинг на вашиот мозок

Иако постојано го користиме мозокот, сепак не секогаш правиме доволно за да го одржиме во добра форма. Еве 10 алатки со кои можете да го тренирате вашиот мозок и да правите редовни вежби за вашите ментални мускули...
Датум: 07 фев 2011
, Автор:

Вистински пријател

Остаруваме заедно, се случило и да летне по некоја искра на лутина, но признајте дека откако неговите очи ќе ве погалат, се заминува, избледува и единствено што сакате е да го гушнете вашиот најдобар пријател...
Датум: 06 фев 2011
, Автор:

Како да ги отстраните тврдокорните дамки?

Колкав дел од вашата омилена гардероба била жртва на дамки кои се создале поради инциденти при јадење, незгоди или други непредвидени случувања?

5 чекори до поздрав социјален живот

Според мислењето на експертите, одржувањето цврсти и здрави пријателства може да ви го продолжи вашиот живот и да ви го подобри вашето здравје.