18 ноември 2014 | Кафе пауза

Пиењето чај никогаш не било позабавно

Заборавете на сите оние досадни и секојдневни кесички за чај и заменете ги со овие креативни дизајни кои ќе ви го направат пиењето чај една голема авантура.

10 фасцинантни факти за ТВ серијата „The Walking Dead“ кои можеби не сте ги знаеле

Сте се запрашале ли некогаш што точно се крие зад сцените на оваа ТВ серија?

Најдобриот начин да го организирате вашиот фрижидер

Фрижидерот не е само обично складиште за храна – тој е високо-технолошка направа која ви овозможува да ги чувате своите омилените грицки и оброци во најпогодни услови.
Датум: 18 ное 2014
, Автор:

Запознајте го Зевс, слепиот був со цела галаксија во своите очи

Погледнете ги магичните очи на Зевс во кои може да видите цела галаксија од ѕвезди.
Датум: 18 ное 2014
, Автор:

Зошто е многу важно да изедете макар едно јаболко денес?

Црвено, зелено или жолто, свежо или во пита и слични десерти, еве зошто задолжително треба да јадете по едно јаболко на ден.
Датум: 18 ное 2014
, Автор:

Најубавата торта со кафе на Џејми Оливер

Навистина силен вкус на кафе...

15 неверојатни ефекти на музиката што влијаат на вашето здравје

Многу луѓе не знаат дека музиката покрај тоа што носи радост, исто така влијае и на подобрување на здравјето, што научниците го имаат докажано преку низа истражувања.
Датум: 18 ное 2014
, Автор:

11 болно очигледни вистини кои сите ги забораваат премногу брзо

Дали во облик на совети од постарите или клише изрази од некој филм, постојат многу работи кои милион пати поминуваат низ нашите уши, но на кои не посветуваме внимание. Факт е дека некои работи навистина држат вода.

Најубавите македонски песни, поддржани од врвните мајстори на старите инструменти на новиот албум на групата Дрим Тим

Водени од желбата да се создаде музички проект што ќе остане со генерации, популарната македонска група „Дрим Тим“ привршува проект во кој се препеани најпознатите македонски народни песни од неколку од најдобрите македонски музички уметници.
Датум: 18 ное 2014
, Автор: