Талентирана девојка црта на своите бутови

Џоди Стил е 19-годишна девојка која студира филмска продукција во Бостон. Таа во слободно време, наместо на хартија, црта фантастични портрети и илустации на незините бутови.

Кога вашите омилени ТВ серии и филмови би биле цртани

Илустраторот Џастин Вајт од Калифорнија, направил навистина интересна серија илустрации инспириран од неговите омилени ТВ серии и филмови.

Неверојатни хиперреалистични цртежи од секојдневни предмети

Италијанскиот илустратор и графички дизајнер Марчело Баренги од Милано, создава хипер-реалистични цртежи од секојдневни предмети. Тешко е да се поверува дека за креирање на овие дела тој користи стандарден сет за цртање.

Музички тетоважи за вљубениците во музиката

Погледнете ги овие музички тетоважи кои можат да ви послужат како инспирација доколку сте вљубеници во музиката, кои би сакале да му го покажат тоа на светот со стил.
Датум: 07 сеп 2013
, Автор:

Љубовни слики со срце за сечие срце

Делата на Дејвид Решно се препознатливи, впечатливи, живи и полни со енергија, и секако – љубовни. Срцето е како заштитен знак на секоја слика и ја прави секоја од нив полна со љубов.
Датум: 05 сеп 2013
, Автор:

Слатките миниони како култни славни личности

Во оваа креативна серија, минионите се облечени како познати култни ликови од видеоигри, филмови, цртани, музичари и што ли уште не.

Намуртениот мачор во улога на ликовите на Дизни

Анимираните филмови на Дизни се полни со магија и среќа, па нормално намуртениот мачор со сигурност би ги мразел.

Талентирана шминкерка се трансформира себеси во познати личности

На светот постојат навистина талентирани луѓе, кои својата дарба знаат да ја употребат на интересен начин.

Интернет прелистувачите како тренди модели

Фотографката Викторија Пашута која живее и работи во Калифорнија, ги искористила иконите на светски познатите интернет прелистувачи и ги претворила во тренди модели.

Минатото и сегашноста на суперхероите преку нивните силуети

Животните предизвици сместени во одразот на силата којашто ја стекнале и херојот којшто го претставуваат „денес“...

Принцезите на Дизни во злобно издание

Серијата е наречена „Twisted Princess“, а во неа славните женски ликови од цртаните на Дизни се претставени како најзлобни негативци.

Oчи кои гледаат многу повеќе од сè што е околу нив

Тие рефлектираат силна емотивна приказна сместена на малата рожница на окото.
Датум: 15 јул 2013
, Автор: