Уметност на огледалото во тоалетот

Уметност на огледалото во тоалетот

Оваа талентирана артистка од Норвешка долго време ѝ оставала на својата цимерка пораки напишани со кармин на огледалото во тоалетот. Но, по некое време пораките се трансформирале во забавни и разиграни илустрации, направени со најразлични бои. Таа вели дека ѝ се потребни околу 30 минути да заврши со еден цртеж, но дека понекогаш знае да се изгуби во процесот и едноставно да ужива во тоа што го прави. Погледнете ги нејзините креативни илустрации на огледалото во тоалетот.

Уметност на огледалото во тоалетот

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар