Уметница создава „превкусни“ минијатурни изработки

Уметница создава „превкусни“ минијатурни изработки

Добро развиеното чувство за детали раѓа неверојатни минијатурни дела како што се овие разновидни оброци изработени од Kimberly Burke изработени во размер 1:12. Што има на денешното мени?

Уметница создава „превкусни“ минијатурни изработки

Уметница создава „превкусни“ минијатурни изработки

Уметница создава „превкусни“ минијатурни изработки

Уметница создава „превкусни“ минијатурни изработки

Уметница создава „превкусни“ минијатурни изработки

Уметница создава „превкусни“ минијатурни изработки

Уметница создава „превкусни“ минијатурни изработки

Уметница создава „превкусни“ минијатурни изработки

Уметница создава „превкусни“ минијатурни изработки

Уметница создава „превкусни“ минијатурни изработки

Уметница создава „превкусни“ минијатурни изработки

Уметница создава „превкусни“ минијатурни изработки

Откако ги погледнавте овие неверојатни изработки, можеби ќе сакате да погледнете и како италијански слаткар создава минијатурни светови направени од десерти.

Извор: designyoutrust.com


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар