Убавината на Венеција претставена преку цртежи насликани со водени бои

Маја Вронска е визуелна артистка од Полска. Неодамна таа насликала неверојатни цртежи од Венеција, Италија и со тоа го привлекла вниманието на сите љубители на уметноста. Како архитект, таа била фасцинирана и инспирирана од градот и од неговата архитектура. Погледнете ги нејзините дела и уживајте во неверојатната Венеција!

Продолжува на втората страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар