Птици-гласници на пролетта

Птици-гласници на пролетта

Како што пролетта доаѓа со прекрасни, различни бои, така и животните придонесуваат за целокупниот впечаток. Птиците со нивните разнобојни перја даваат еден посебен шмек на раѓањето на животот. Нека овие фотографии ви доловат колку извонредно шарени можат да бидат птиците.птици-гласници на пролеттаптици-гласници на пролеттаптици-гласници на пролеттаптици-гласници на пролеттаптици-гласници на пролеттаптици-гласници на пролеттаптици-гласници на пролеттаптици-гласници на пролеттаптици-гласници на пролеттаптици-гласници на пролеттаптици-гласници на пролеттаптици-гласници на пролеттаптици-гласници на пролетта
———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар