Модерен руски дом сместен помеѓу дрвја

Руската архитектонска фирма Атриум го дизајнирала овој прекрасен, модерен дом, лоциран во близина на Москва, Русија, за семејство со едно дете. Модерен руски дом сместен помеѓу дрвјаПозиционирана на врв од рид, помеѓу многу дрвја и фантастична природа, оваа резиденција нуди неверојатен поглед низ прозорците. Модерен руски дом сместен помеѓу дрвјаМодерен руски дом сместен помеѓу дрвјаКуќата има специфична и елегантна надворешност. Сопствениците на домот можат навистина да ја почувствуваат природата во нивната куќа, бидејќи таа однадвор и однатре е обложена со ист дрвен материјал.Модерен руски дом сместен помеѓу дрвјаМодерен руски дом сместен помеѓу дрвјаМодерен руски дом сместен помеѓу дрвјаИсто така, до куќата има уште една градба, чиј кров функционира како место од кое можете најдобро да ја набљудувате природата и сите нејзини убавини, а во зимно време, се претвора во лизгалиште за деца.Модерен руски дом сместен помеѓу дрвјаМодерен руски дом сместен помеѓу дрвјаМодерен руски дом сместен помеѓу дрвјаМодерен руски дом сместен помеѓу дрвја

———————————————————————————————————————————————————————
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. Mia Reply

    Леле, кујнава каква е!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Лудница………………….

  2. Maja Reply

    superrr 😀

  3. lence Reply

    ova ne mi stoi kuka za so edno dete,sigurno rusite nemaat kampanja treto i cetvrto dete….)

Остави коментар