Голи мускулести момци покриени со цвеќиња

Голи мускулести момци покриени со цвеќиња

На прв поглед оваа комбинација од секси, мускулести машки тела и нежни цветови е доста неочекувана, бидејќи цветот обично го поврзуваме со нежноста и грациозноста која ја поседуваат припадничките на понежниот пол.Голи мускулести момци, покриени со цвеќињаНо, целта на сентименталниот фотограф Мариано Теста кој ја направил оваа жешка фотосерија т.н. „Father Nature“ (Татко-природа) најверојатно била да ги стави едно до друго овие два спротивставени елементи, за да ги натера набљудувачите длабоко да размислат за нивната поврзаност. Исто така, голите момци се декорирани со букети од цвеќиња од шесте различни континенти каде што има флора.Голи мускулести момци, покриени со цвеќињаГоли мускулести момци, покриени со цвеќињаЕдно од можните гледишта за идејата која стои зад овие фотографии е дека ниеден од овие мускулести мажи физички не ја покажува својата нежност, кршливост и суптилност која ја разоткриваат разнобојните цвеќиња што ги опркужуваат нивните тела.Голи мускулести момци, покриени со цвеќињаГоли мускулести момци, покриени со цвеќињаГоли мускулести момци, покриени со цвеќиња


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар