Планинска палата во Канада

Планинска палата во Канада

Оваа палата, иако не е направена во премногу модерен стил, сепак го одзема здивот. Таа се наоѓа во Алберта, Канада и е распослана на површина од 970 квадрати. Нејзината вредност моментално се проценува на 10,5 милиони американски долари.Планинска палата во КанадаТаа има шест спални, пет купатила, четири тоалети, огромна дневна соба со камин, посебен апартман, фоаје и винарија. За релаксација и уживање, палатата може да се пофали со огромен внатрешен базен со солена вода, соба за забава со телевизор и маса за билјард. Во винаријата можат да се чуваат 9.000 шишиња вино, а во нејзиниот склоп има и прекрасен шанк.Планинска палата во КанадаПланинска палата во КанадаДизајнирана е од „McKinley Master Builders“, а за комплетно чувство, палатата нуди и фантастичен поглед кон планините во околината.Планинска палата во КанадаПланинска палата во КанадаПланинска палата во КанадаПланинска палата во КанадаПланинска палата во КанадаПланинска палата во КанадаПланинска палата во КанадаПланинска палата во КанадаПланинска палата во КанадаПланинска палата во КанадаПланинска палата во КанадаПланинска палата во Канада


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар