16-годишно момче прави неверојатни вегански десерти и појадоци

16-годишно момче прави неверојатни вегански десерти и појадоци

Можеби веќе сте слушнале за Хосе, 16-годишниот веган кој станува сè попопуларен. Тој веќе има речиси 800.000 следбеници на Инстаграм благодарение на неговата шарена и забавна веганска храна.

16-годишно момче прави неверојатни вегански десерти и појадоци

Мотото на Хосе е:

„Животот е премногу краток за да јадеме здодевна храна.“

16-годишно момче прави неверојатни вегански десерти и појадоци

Па има смисла зошто ова момче создава вистински ремек-дела со неговите оброци. Неговите најпознати оброци се смуди, пити и сладоледи, најчесто од замрзнато овошје и млеко од кокос.

16-годишно момче прави неверојатни вегански десерти и појадоци

16-годишно момче прави неверојатни вегански десерти и појадоци

16-годишно момче прави неверојатни вегански десерти и појадоци

16-годишно момче прави неверојатни вегански десерти и појадоци

16-годишно момче прави неверојатни вегански десерти и појадоци

16-годишно момче прави неверојатни вегански десерти и појадоци

16-годишно момче прави неверојатни вегански десерти и појадоци

16-годишно момче прави неверојатни вегански десерти и појадоци

Погледнете и некои од најдобрите профили за храна на Инстаграм.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар