15-годишен уметнички гениј што создава неверојатни ремек-дела

Што би се случило ако сите родители ги поддржуваат креативните способности на своите деца? Светот веројатно би имал повеќе деца како Отом де Форест. Оваа 15-годишна сликарка била наречена „уметнички гениј“ кога имала само 8 години. Нејзините слики биле изложувани во бројни галерии низ целиот свет.

(1)15-godishniot-umetnichki-genij-koj-sozdava-neverojatni-dela-kafepauza.mk

Таа има продадено слики во вредност од 7 милиони долари, ја има добиено наградата „International Giuseppe Sciacca“, па дури и го запознала папата.

(2)15-godishniot-umetnichki-genij-koj-sozdava-neverojatni-dela-kafepauza.mk

„Се чувствувам толку мала, толку скромна, но сигурна сум дека она што го правам е правилно и добро“, изјавила таа кога ја добила наградата.

(3)15-godishniot-umetnichki-genij-koj-sozdava-neverojatni-dela-kafepauza.mk

Де Форест живее со своите родители, музичарот Даглас де Форест и актерката Кетрин Олсен де Форест, во Лас Вегас.

(4)15-godishniot-umetnichki-genij-koj-sozdava-neverojatni-dela-kafepauza.mk

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар