Мотиви – колекција лето 2012

Природата стапува на сцена во летната колекција на Мотиви, испуштајќи ја целата нејзина енергија. Во дизајните преовладуваат романтични и тропски инспирирани елементи како цвеќиња и морски пејсажи. Еден дел од колекцијата се одликува со силни бои, додека пак останатиот има допир на корално и небесно сини нијанси. Оваа колекција ни нуди совршена комбинација за секој ден од топлото лето.Мотиви - колекција лето 2012Мотиви - колекција лето 2012Мотиви - колекција лето 2012Мотиви - колекција лето 2012Мотиви - колекција лето 2012Мотиви - колекција лето 2012Мотиви - колекција лето 2012Мотиви - колекција лето 2012Мотиви - колекција лето 2012Мотиви - колекција лето 2012Мотиви - колекција лето 2012Мотиви - колекција лето 2012Мотиви - колекција лето 2012Мотиви - колекција лето 2012Мотиви - колекција лето 2012Мотиви - колекција лето 2012


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар