Чоколаден милкшејк од пиво

Обожавате да пиете пиво и го обожавате вкусот на чоколадо… Еве една идеална летна напивка за вас, која совршено ги обединува двата вкуса.

Чоколаден милкшејк од пиво

Потребни состојки:
Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и миксајте додека не добиете хомогена пенлива смеса. Сипете ја во чаша и уживајте. Оди одлично со помфрит и пржени прстени кромид.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар