Запознајте ја Фазберта, морското прасе со најслатките мали костими

Доколку се удобни, костимите за мачки и кучиња можат да бидат брилијанти, но досега не сме имале можност да видиме олку мали изданија, како за ова малечко морско прасе. Станува збор за Фaзберта, неодоливото животинче кое е вистинска дива и која обожава да облекува разновидни костими и да споделува фотографии од нив на Инстаграм. Фазберта, заедно со својата поголема сестра се толку слатки што нема да можете да го тргнете вашиот поглед од нив. Погледнете…

(1) Запознајте ја Фазберта, морското прасе со најслатките мали костими


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар