Пингвин кој има скокот?

Насловот кажува сè, нели? Ова видео е неверојатно интересно и истовремено и едукативно. Неверојатно, бидејќи и пингвините имале скокот, а едукативно бидејќи светот конечно има можност да чуе како пингвините се смеат. Малото животинче изгледа како да ќе експлодира од смеење во секој момент!

Пингвин кој има скокот?

Оние од вас кои се скокотливи по природа, сигурно ќе се поистоветат со малото слатко пингвинче Куки, кое панично пафта со крилцата од што не може да го издржи скокоткањето.


 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. Деа Reply

    Оооооо слаткото тоа!!!!

  2. Anomis Reply

    pa site imaat skokot =] kucinjata na primer imaat na pernicinjata na nozete….cepkajte gi nezno kako koga skokotkate nekoj i kje vidite =]]] pozz

Остави коментар