Пингвин кој има скокот?

Пингвин кој има скокот?

Насловот кажува сè, нели? Ова видео е неверојатно интересно и истовремено и едукативно. Неверојатно, бидејќи и пингвините имале скокот, а едукативно бидејќи светот конечно има можност да чуе како пингвините се смеат. Малото животинче изгледа како да ќе експлодира од смеење во секој момент!

Пингвин кој има скокот?

Оние од вас кои се скокотливи по природа, сигурно ќе се поистоветат со малото слатко пингвинче Куки, кое панично пафта со крилцата од што не може да го издржи скокоткањето.


 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. Деа Reply

    Оооооо слаткото тоа!!!!

  2. Anomis Reply

    pa site imaat skokot =] kucinjata na primer imaat na pernicinjata na nozete….cepkajte gi nezno kako koga skokotkate nekoj i kje vidite =]]] pozz

Остави коментар