Еднодневна прошетка во магичната Венеција

Венеција се наоѓа во североисточниот дел на Италија и е составена од 118 мали острови кои се одвоени со канали, но се споени меѓу себе со мостови. Овој град најмногу е познат по убавината на средината, уникатноста на архитектурата и неверојатната уметност.

Еднодневна прошетка во магичната Венеција

Погледнете го ова кратко видео кое одлично ги доловува овие магични карактеристики на Венеција.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој во слободно време обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Одрекува дека е зависна од кофеин, но цврсто верува дека со помош на поголемо количество кафе може да го освои светот. :)

Поврзани содржини

Остави коментар