Еднодневна прошетка во магичната Венеција

Венеција се наоѓа во североисточниот дел на Италија и е составена од 118 мали острови кои се одвоени со канали, но се споени меѓу себе со мостови. Овој град најмногу е познат по убавината на средината, уникатноста на архитектурата и неверојатната уметност.

Еднодневна прошетка во магичната Венеција

Погледнете го ова кратко видео кое одлично ги доловува овие магични карактеристики на Венеција.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар