Австралиски милијардер планира да го изгради Титаник 2

Австралиски милијардер планира да го изгради Титаник 2

Има големи шанси во наредните неколку години да плови нов Титаник по отвореното море. Австралискиот милијардер Клајв Палмер ги објавил своите планови за изградба на ултрамодерна, луксузна верзија на „проколнатиот“ Титаник во Кина.Австралиски милијардер планира да го изгради Титаник 2 Палмер, кој е еден од најбогатите луѓе во Австралија, изјавил дека конструкцијата на Титаник 2 ќе биде со подеднакви димензии како оригиналот.Австралиски милијардер планира да го изгради Титаник 2

„Ќе биде исто толку луксузен како оригиналниот Титаник, но секако ќе ја има најдобрата технологија на 21-от век, како и најновите навигациски и безбедносни системи. Титаник 2 ќе биде неверојатен, и ќе има сала за вежбање, базен, библиотеки, првокласни ресторани и луксузни кабини.“Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар