Како да му ја вратите енергијата на вашиот стар лаптоп?

Вашиот лаптоп има одреден животен век. Без разлика дали тоа ви се допаѓа или не, после неколку години, вашето модерно парче машинерија, ќе се претвори во стар фосил, кој тешко дише. Доколку вашиот лаптоп не е сѐ уште премногу стар, но упорно кочи, брмчи, прегрева и ви дава чудни сигнали, редно време е да му помогнете.

Како да му ја вратите енергијата на вашиот стар лаптоп?

За да го освежите, направете ги овие неколку едноставни работи, за кои не ви е потребно никакво техничко познавање.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар