Како да му ја вратите енергијата на вашиот стар лаптоп?

Вашиот лаптоп има одреден животен век. Без разлика дали тоа ви се допаѓа или не, после неколку години, вашето модерно парче машинерија, ќе се претвори во стар фосил, кој тешко дише. Доколку вашиот лаптоп не е сѐ уште премногу стар, но упорно кочи, брмчи, прегрева и ви дава чудни сигнали, редно време е да му помогнете.

Како да му ја вратите енергијата на вашиот стар лаптоп?

За да го освежите, направете ги овие неколку едноставни работи, за кои не ви е потребно никакво техничко познавање.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар