Божиќна музичка плејлиста со Френк Синатра

Божиќ е еден од најубавите и најмагичните денови во годината. Тој секогаш се поминува со најблиските, со оние кои ни значат повеќе од сè. За да ја искажете својата љубов и благодарност кон нив, годинава подгответе им изненадување – целосен Божиќен пакет во комбинација со неверојатниот глас на Френк Синатра.Божиќна музичка плејлиста со Френк СинатраИ како што тој пее во една од овие песни, „Јас сонувам за бел Божиќ, со секоја честитка што ја пишувам, нека вашите денови бидат весели и светли, и нека секој нареден Божиќ ви биде бел“, така и ние ви посакуваме овој ден да ви биде исполнет со многу радости, насмевки и топлина… Среќен Божиќ!

1. White Christmas
2. Silent Night
3. O Come All Ye Faithtful
4. Jingle Bells
5. Have Yourself a Merry Little Christmas
6. Christmas Dreaming
7. It Came Upon a Midnight Clear
8. O Little Town of Bethlehem
9. Santa Claus is Coming to Town
10. Let it Snow
11. Medley of Little Town of Bethlehem – Joy to the World and White Christmas
12. Ave Maria
13. Winter Wonderland
14. The Lords Prayer


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар