13-годишно девојче ги воодушеви судиите на „X Factor Adria“

Илма Карахмет е од област во близина на Сараево. Таа има само 13 години и вели дека најмногу се пронаоѓа во поп музиката, но дека тоа не ја спречува да пее песни и од другите жанрови. 13 годишно девојче ги воодушеви судиите на „X Factor Adria“Додека Илма пееше судиите гласно викаа „браво, браво“, а откако заврши ѝ рекоа дека дотогаш не слушнале глас како нејзиниот, особено не од некој на 13 години. Тие се согласија дека што и да кажат нема да биде доволно, па токму поради тоа едногласно извикаа „ДА“. Погледнете го настапот на Илма и подгответе се и вие да бидете воодушевени…Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој во слободно време обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Одрекува дека е зависна од кофеин, но цврсто верува дека со помош на поголемо количество кафе може да го освои светот. :)

Поврзани содржини

Остави коментар