13-годишно девојче ги воодушеви судиите на „X Factor Adria“

Илма Карахмет е од област во близина на Сараево. Таа има само 13 години и вели дека најмногу се пронаоѓа во поп музиката, но дека тоа не ја спречува да пее песни и од другите жанрови. 13 годишно девојче ги воодушеви судиите на „X Factor Adria“Додека Илма пееше судиите гласно викаа „браво, браво“, а откако заврши ѝ рекоа дека дотогаш не слушнале глас како нејзиниот, особено не од некој на 13 години. Тие се согласија дека што и да кажат нема да биде доволно, па токму поради тоа едногласно извикаа „ДА“. Погледнете го настапот на Илма и подгответе се и вие да бидете воодушевени…Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар