Смуди од кафе

Одличен пијалак за раните утрински часови

Смуди од кафе

Потребни состојки за 2 чаши:
  • 100 милилитри силно кафе
  • 2 лажички кафеав шеќер
  • 40 милилитри сируп од банана
  • 10 милилитри сируп од ванила
  • 4 коцки мраз
Начин на подготовка:

Подгответе го кафето во шејкер, а потоа додадете ги сите состојки. Тресете околу 20-тина секунди или сè додека сите состојки не се соединат и формираат пенлива мешавина. Сервирајте во долги чаши.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар