Заборавете на класичните афродизијаци: Слободно јадете што сакате пред секс

Сигурно сте чуле дека храната како што се остригите, јагодите потопени во чоколадо и виното делуваат како афродизијаци кои можат да ви ја зголемат сексуалната желба. Секако дека тие се добредојдени, но повеќето луѓе се многу поедноставни кога станува збор за изборот на храна пред секс. Според најновите истражувања, најголем број луѓе пред секс јадат пица и сладолед.

Заборавете на класичните афродизијаци: Слободно јадете што сакате пред секс

„Луѓето обично ги поврзуваат остригите со сексуалната желба, но мислам дека сите можеме да се согласиме дека јадењето пица на каучот е многу поопуштено“, објаснува еден од истражувачите.

Во истражувањето учествувале 2.000 возрасни луѓе од кои било побарано да ги откријат нивните ритуали што ги подготвуваат за сексуалниот чин. Требало да одговараат на прашања од типот „Каква атмосфера правите?“ и „Кои песни најчесто ги слушате?“. Според резултатите од истражувањето, една третина од луѓето изјавиле дека ја подготвуваат атмосферата околу еден до два часа пред да започне сексуалниот чин. А ова се топ 10-те видови храна во кои луѓето уживаат пред да имаат секс:

1. Пица

Заборавете на класичните афродизијаци: Слободно јадете што сакате пред секс

2. Сладолед

Заборавете на класичните афродизијаци: Слободно јадете што сакате пред секс

3. Шпагети

Заборавете на класичните афродизијаци: Слободно јадете што сакате пред секс

4. Лазањи

Заборавете на класичните афродизијаци: Слободно јадете што сакате пред секс

5. Помфрит

Заборавете на класичните афродизијаци: Слободно јадете што сакате пред секс

6. Чизбургер

Заборавете на класичните афродизијаци: Слободно јадете што сакате пред секс

7. Пилешки крилца

Заборавете на класичните афродизијаци: Слободно јадете што сакате пред секс

8. Мексиканско тако

Заборавете на класичните афродизијаци: Слободно јадете што сакате пред секс

9. Похувани пирошки

Заборавете на класичните афродизијаци: Слободно јадете што сакате пред секс

10. Пржен ориз

Заборавете на класичните афродизијаци: Слободно јадете што сакате пред секс

Други популарни видови храна се чипсот, пилешките прсти и крофните. Кој вели дека мора да да бидете софистицирани? Нема сомнеж дека најдобро ќе се расположите доколку заедно со партнерот уживате во омилената храна.

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар