Моќно кафе со вкус на јагода

Одлично кафе со специфичен вкус и арома…Моќно кафе со вкус на јагодаПотребни состојки:

  • 30 мл сируп од јагоди
  • 100 мл млеко
  • 45 мл еспресо
  • млечна пена
  • кршен мраз

Начин на подготовка: Сипете го сирупот од јагоди на дното на чашата. Врз сирупот ставете го кршениот мраз и млекото. Потоа додадете го еспресото и млечната пена на врвот. Декорирајте со сируп од јагоди и една свежа јагода.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар