Моќно кафе со вкус на јагода

Одлично кафе со специфичен вкус и арома…
Моќно кафе со вкус на јагода
Потребни состојки:
  • 30 мл сируп од јагоди
  • 100 мл млеко
  • 45 мл еспресо
  • млечна пена
  • кршен мраз
Начин на подготовка:

Сипете го сирупот од јагоди на дното на чашата. Врз сирупот ставете го кршениот мраз и млекото. Потоа додадете го еспресото и млечната пена на врвот. Декорирајте со сируп од јагоди и една свежа јагода.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар