Кафе пијалак со Бејлис и овошен сладолед (Bailey’s Sundae Coffee Drink)

Совршена комбинација од кафе, сладолед и Бејлис, со која дефинитивно ќе ја освоите љубовта на вашиот партнер(1) Кафе пијалак со Бејлис и овошен сладолед (Bailey’s Sundae Coffee Drink)Време за подготовка: 7 минути

Потребни состојки:

  • 250 мл сварено инстант кафе
  • 1 топка сладолед од ванила
  • 60 мл Ирски крем

Начин на подготовка: Во голема чаша ставете топка сладолед од ванила и полијте ја со ирски крем, додека не се обои. Потоа наполнете ја половината од чашата со варено инстант кафе. По ваш вкус додадете млеко, шлаг, шеќер или повеќе Ирски крем.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар