Еспресо машина брендирана од Ферари

Еспресо машина брендирана од Ферари

Веќе е вообичаено познатите брендови да соработуваат меѓусебно за да создадат кул гаџети. Овој пат луксузниот производител на автомобили Ферари заедно со компанијата Неспресо, се здружија и создадоа униката еспресо машина, која ја нарекоа „Рејспресо“. Направена е во форма на кацига, која одлично би се вклопила во секој простор.

Еспресо машина брендирана од Ферари
Засега е само концепт, но набрзо машините ќе бидат достапни во продавниците. Ова не е прва ваква соработка, бидејќи неколку други производители на автомобили веќе успешно ги продаваат нивните брендирани кафемати.

Еспресо машина брендирана од Ферари

Еспресо машина брендирана од Ферари

Еспресо машина брендирана од Ферари


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар