Запознајте го подобро вашиот партнер: 20 отворени реченици за новите љубовни врски

Запознајте го подобро вашиот партнер: 20 отворени реченици за новите љубовни врски

Постојат многу начини на коишто можете да ги предизвикате границите на врската. Во продолжение следува еден интересен начин за да ја истражите оваа идеја – отворени реченици што самите треба да ги завршите! Ова може да биде забавен начин за новите, но и постарите партнери да се почувствуваат поблиско и поинтимно.

zapoznajte-go-podobro-vashiot-partner-20-otvoreni-rechenici-za-novite-ljubovni-vrski-www.kafepauza.mk

Кога и двете страни ќе одговорат автентично, тие си ги предизвикуваат мислите и емоциите за подобро да ја разберат својата врска. Можете слободно да додавате и нови реченици на оваа низа, како што ќе минува времето, со цел да откривате нови зони во вашата љубов. Епа ајде да пробаме… Повикајте го партнерот и завршете ги следниве реченици (најискрено што можете!):

1. Мажите ги гледаат жените како ____________________.

2. Жените ги гледаат мажите како ____________________.

3. Љубовната врска може да успее само затоа што партнерите ____________________.

4. Љубовната врска ќе се распадне ако ____________________.

5. Љубовта е ____________________.

6. За да имаат добра љубовна врска, жените треба да ____________________.

7. За да имаат добра љубовна врска, мажите треба да ____________________.

8. Најтешкото нешто кај интимната врска е ____________________.

9. Луѓето се заљубуваат затоа што ____________________.

10. Најважните квалитети на одличниот партнер се ____________________.

11. Најважните квалитети на одличната партнерка се ____________________.

12. Најболното нешто што мажот може да го направи во врската е ____________________.

13. Најболното нешто што жената може да го направи во врската е ____________________.

14. Тоа што повеќето мажи го сакаат е ____________________.

15. Тоа што повеќето жени го сакаат е ____________________.

16. Најважната лекција што ја научив за врските е ____________________.

17. Зборовите со кои би ја опишал/а совршената љубовна врска се ____________________.

18. Во врска, не можам без ____________________.

19. Најдобрите квалитети што ги носам во врската се ____________________.

20. Без размислување би ставил/а крај на врската ако ____________________.

Одговорете ги и овие 7 прашања кои имаат моќ да ја зацврстат вашата љубовна врска!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар