Не пропуштајте да ја испробате најпопуларната модна комбинација за премин на сезоната

На летото полека му се ближи крајот и тоа е факт со кој едноставно треба да се помириме. За среќа, тука е модата која секогаш ги прави сите работи малку поубави, па така и доаѓањето на студените денови. Сега е вистинско време за мало модно експериментирање и мешање на летната и есенската гардероба, а постои една модна комбинација која моментално, но и секоја година во ова време, е најпопуларна помеѓу модните девојки.

10-ne-propushtajte-da-ja-isprobate-najpopularnata-modna-kombinacija-za-premina-na-sezonata-www.kafepauza.mk_

Сигурно ќе се развеселите кога ќе слушните дека сите парчиња облека веќе ги имате во вашиот гардеробер, а за совршена комбинација за премин на сезоната ќе ви бидат потребни следните: вашите омилени тексас шорцеви или здолниште, обична бела блуза, сако (или кожна јакна, во зависност од вашиот стил) и летни обувки по ваш избор.

3-ne-propushtajte-da-ja-isprobate-najpopularnata-modna-kombinacija-za-premina-na-sezonata-www.kafepauza.mk_

Сигурно сега ви е сѐ јасно, а ова иако делува како едноставна модна комбинација, таа е толку впечатлива што ќе посакате да ја носите многу подолго.

6-ne-propushtajte-da-ja-isprobate-najpopularnata-modna-kombinacija-za-premina-na-sezonata-www.kafepauza.mk_

Преминете на следната страница за останатите модни совети…

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар