За градина полна со бои и мириси: 10 видови цвеќиња што цветаат во текот на целото лето

За градина полна со бои и мириси: 10 вида цвеќиња што цветаат во текот на целото лето

Многу е лесно да се одгледуваат растенија во текот на пролетта, но проблемот се појавува кога ќе дојде летото. Поради сушата и разни болести, цветовите се сушат и паѓаат. Но, има цвеќиња што цветаат од јуни до октомври.

Петунија

 

View this post on Instagram

 

A post shared by C l a u d e l l e (@my_bella_)

Цинија

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Happy Road Farm (@happyroadfarm)

Гаилардија

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @aminalatunizienne

Хортензија

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maura Ryan Ahern (@mauraryanahern)

Хибискус

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @buddha_petal

Ајдучка трева

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mandy ODoul (@mandaliondesigns)

Далија

Кана

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Greg’s travels 🛩 (@gregkliem)

Монарда

Ехинацеа

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kate (@foxslane)

Погледнете кои 3 цвеќиња нема да ви замерат ако заборавите да ги наводнувате.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар