Се враќа во мода мејкап производот што девојките го обожаваа

Се враќа во мода мејкап производот што девојките го обожаваа

Трендовите во последните години се рециклирање на некогашните модни правила, со додавање модерни карактеристики типични за денешното време.

Се враќа во мода мејкап производот што девојките го обожаваа

Како во облеката, така и во шминката трендовите почнуваат да се враќааат.

На самиот почеток на пролетта, на модните писти можевме да забележиме дека се користат еднобојните мрсни сенки во интензивни бои, а сега сè почесто се нанесува само проѕирен сјај на усните.

Додека во текот на зимата се користеа мат кармини во темни бои, пролетната сезона донесе свеж и лежерен изглед.

Сигурно се сеќавате дека во доцните 90-ти и раните 2000-ти, лепливиот проѕирен сјај за усни беше еден од неизоставните производи во несесерите со шминка на секоја тинејџерка.

Се враќа во мода мејкап производот што девојките го обожаваа

Па, зошто да не се обидете да го носите повторно, во име на носталгијата, но и во тек со модните трендови?

Погледнете ги и пролетните трендови кои ќе ги гледате насекаде оваа сезона.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Голем љубител на „Star Wars“ и трилер-романи. И многу сакам мачки!

Поврзани содржини

Остави коментар