Природен напиток кој ги убива сите непријатни телесни мириси

Природен напиток кој ги убива сите непријатни телесни мириси

Храната која ја конзумираме во организмот многу влијае на нашето здравје и расположение, но и на телесните мириси кои ги испуштаме преку потта, плунката, како и преку мокрачата и столицата.

priroden-napitok-koj-gi-ubiva-site-neprijatni-telesni-mirisi-kafepauza.mk

За да бидете сигурни дека вашиот систем за варење функционира како што треба и за да ги отстраните сите можности за непријатен здив и лош мирис на потта под пазувите и на нозете, освежете се со вкусен, здрав напиток кој истовремено и ќе ве засити. Ова зелено овошно-зеленчуково смуди ќе ви ги подобри телесните мириси, заради што вашиот партнер, пријателите и семејството ќе ви бидат благодарни.

Потребни состојки:
  • 2 јаболка
  • 4-5 листови свеж кељ
  • 1 китка магдонос
  • Сок од 1 лимон
  • 1 ѓумбир
Начин на подготовка:
  1. Најпрво добро измијте ги состојките во ладна вода и потоа ставете ги во блендер.
  2. Ако овошјето и зеленчукот не се изладени, во блендерот додајте и неколку коцки мраз.
  3. Сето тоа добро изблендајте го и сипете го во чаша. Пијте го наутро на празен стомак или помеѓу оброци.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар