Подготвени на сè: 4 видови жени кои најбрзо се согласуваат на секс

Подготвени на сè: 4 видови жени кои најбрзо се согласуваат на секс

Мажите дошле до заклучок дека постојат 4 видови жени кои најбрзо се согласуваат да имаат секс со нив. Тие велат дека ги знаат овие жени од нивното лично искуство. Но, дали нивните процени се точни? Вие што мислите?

Подготвени на сè: 4 видови жени кои најбрзо се согласуваат на секс

1. Кугар

Станува збор за постара жена која најверојатно веќе била во брак. Таа сака пари, а често излегува за да пронајде помлади момци за секс. Директна е и не ѝ е проблем да го каже токму она што го сака. Обично е средена од глава до пети, а често можете да ја видите со цигара во рака.

Каде можете да ја пронајдете: Во барови, клубови или во канцеларија. Таа најверојатно има пријателки кои се слични на неа.

Како да ја освоите: Бидете дотерани, во форма и успешни. Таа сака да се фали со својот дечко пред пријателките.

Шанси за успех: 9/10

2. Чувствителна бивша

Станува збор за онаа која жена која поминала низ тешко раскинување и која во моментот е емоционално нестабилна. Таа често може да излегува и пијана, па немојте да се изненадите доколку почне да се однесува недолично.

Каде можете да ја пронајдете: Во барови, клубови и приватни журки. Таа под итно сака да почне да се забавува.

Како да ја освоите: Бидејќи ѝ е потребно зајакнување на самодовербата, доколку сте нежен кон неа и ѝ давате комплименти, таа за возврат ќе ви даде сè што ќе посакате.

Шанси за успех: 6/10

3. Сексуална авантуристка

Таа сака да експериментира и да ја открива својата сексуалност, па токму затоа и подготвена е на сè. Најчесто станува збор за љубопитна и сексуално возбудена студентка.

Каде можете да ја пронајдете: Журки организирани од факултет, читална или во библиотека.

Како да ја освоите: Дајте ѝ го токму она што го бара – див секс и ноќи без сон.

Шанси за успех: 7/10

4. Девојка од моминска вечер

Бидејќи не станува збор за идната невеста, таа е само деверица која сака да се забавува, напие и по можност да има секс.

Каде можете да ја пронајдете: Во ресторан или бар каде што на една маса седат група пијани жени.

Како да ја освоите: Поздравете ја идната невеста, но кон неа бидете пољубезни и симпатични. Ако е доволно пијана, имате шанса за акција.

Шанси за успех: 6/10


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

 1. Иван Reply

  Се согласувам со овие 4 категории, но би додал и наивна девојка. Кај овој тип шансите се барем 7/10.

  Кога веќе збориме за шанси, колкава е шансата да имаш фб сметка под друго име? 🙂

 2. bobi Reply

  Dobro be lepak li smrkate pred da gi pisuvate sranjava???

 3. Незнам шо ми е Reply

  шо читам? хаха шо читам бе? јас сум будала или тој шо го пишел ова?

Остави коментар