Најдобрите летни фризури за долга коса

Најдобрите летни фризури за долга коса

Долгата коса и брановидната фризура се одлична комбинација. Но, кога надвор е премногу топло сигурно не ни помислувате да ги пуштите вашите локни. Па, погледнете ги овие фризури кои изгледаат прекрасно, а се одлични за топлите летни денови.

Високо опавче

Најдобрите летни фризури за долга коса

Оваа класична фризура ѝ стои добро на секоја девојка. Фатете ја целата коса на горниот дел од главата и фризурата е готова.

Ниско опавче

Најдобрите летни фризури за долга коса

Оваа фризура не бара никакви вештини. Само поделете ја косата на средината и соберете ја во ниско опавче.

Плетенка од страна

Најдобрите летни фризури за долга коса

Лабавата, „испуштена“ плетенка е одлична за на плажа, долго трае и е совршена за топло време.

Залижана назад

Најдобрите летни фризури за долга коса

Овој изглед на влажна коса станува навистина популарен. Без разлика дали вашата коса е веќе влажна од базенот или ефектот ќе го постигнете со гел, без сомнение ќе изгледате неверојатно.

Продолжува на следната страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар